Zapraszamy do naszej księgarni
Książka Ubóstwo, zamożność i bogactwo była długo wyczekiwana z racji tematyki, którą się zajmuje: pieniądze a Boże Królestwo. Kris Vallotton lubi tematy kontrowersyjne, ten z pewnością właśnie taki jest, i odważnie dzieli się doświadczeniami swojego życia, zarówno tymi ilustrującymi zmiany w myśleniu, które były jego udziałem w miarę upływu lat, jak i tymi praktycznymi, dotyczącymi prowadzenia biznesu. Czy posiadane pieniądze są miarą duchowości? Może nie, może tak…
Recenzje:
Książka Krisa Vallottona jest zarówno praktyczna, jak też wyjaśniająca zasady obowiązujące w duchowej rzeczywistości. Tak wiele mówi się dziś o ubóstwie na świecie, a mało kto przedstawia ten problem na poziomie sposobu myślenia. Zamożność i bogactwo z kolei są tym, co zawsze elektryzuje zarówno środowiska ludzi wierzących, jak i niewierzących. Tak więc właściwe zrozumienie tytułowej tematyki tej książki pozwoli czytelnikowi znaleźć odpowiedzi na wiele pytań zadawanych dziś przez ludzi. Bardzo się cieszę, że została napisana kolejna pozycja w tym jakże ważnym zagadnieniu. Potrzebujemy dojść w Kościele Jezusa Chrystusa w Polsce do dojrzałości w dziedzinie finansów – ta książka nas do tego przybliża.
Norbert Palimąka,
OBDS
Krisowi znów się udało! Ponownie skłonił nas do zweryfikowania naszych przekonań, tym razem dotyczących bogactwa, zamożności i ubóstwa. Każdego dnia dokonujemy wyborów, które prowadzą nas bądź do bogactwa, bądź do ubóstwa. Dzięki prostemu językowi i inspirującemu spojrzeniu Ubóstwo, zamożność i bogactwo jest urządzeniem nawigującym, które z pewnością pomoże ci dotrzeć do przeznaczenia, które Bóg ma dla ciebie.
Sandy Stimpson,
burmistrz miasta Mobile w stanie Alabama
Kris Vallotton znów osiągnął sukces! Zajął się jednym z najbardziej skomplikowanych i kontrowersyjnych tematów i wyjaśnił go bardzo prostym językiem. A co najważniejsze, uczynił to z Bożym namaszczeniem, które przekazuje nie tylko idee, ale i życie. Obdarował Krisa zdolnością wyjaśniania skomplikowanych spraw w sposób nie tylko zrozumiały, ale i ciekawy. Wziąwszy do ręki tę książkę, nie będziesz chciał jej odłożyć. A kiedy ją przeczytasz, popchnie cię ku wyższym i lepszym rzeczom, które możesz zrobić dla Boga i społeczeństwa.
W książce Ubóstwo, zamożność i bogactwo Kris łączy niepowtarzalne spostrzeżenia duchowe z ujmującym humorem, przedstawiając wolę Boga dla Jego dzieci, pokazując, że kluczem do powodzenia jest hojność. Wypuszcza wierzących z pułapki destruktywnego narcyzmu, który rozwinął się na podstawie doktryny „nazwij to i weź przez wiarę”. Tę książkę z pewnością należy przeczytać.
Dr Ed Silvoso,
pisarz, autor Ekklesia: Rediscovering God’s Instrument for Global Transformation,
założyciel i prezes Transform Our World Network
Obserwowałem Krisa i zespół kościoła Bethel przez kilka lat, zaciekawiony tym, jak odsłaniają newralgiczne zasady, które w świecie społeczności ewangelicznej są praktycznie nieznane. Tym razem Kris napisał o ubóstwie, zamożności i bogactwie, i moim zdaniem znów mu się udało. Znam niewielu ludzi, którzy żyją w bogactwie Królestwa ‒ chociaż nie osiągnęli tego stanu świadomie, wszyscy ich podziwiają. Jednak dopiero teraz ktoś objaśnia te zmieniając życie zasady i publikuje ich przejrzystą analizę.
Joe Ritchie,
założyciel i prezes Chicago Research and Trading
Przez wieki Kościół kojarzył pobożność z ubóstwem. Na szczęście jest pewna uniwersalna zasada, która zadaje kłam temu fałszywemu przekonaniu: jeśli biednych ludzi nauczyć dawania, to ich sytuacja ekonomiczna systematycznie się polepsza. Przez ponad pięćdziesiąt lat służby widziałem, że to praktycznie niemożliwe, by wiernie przestrzegać Bożych praw szafarstwa w Królestwie i pozostać biednym. Obdarowaniem Krisa Vallottona jest zdolność upraszczania i przedstawiania przykładów Bożego pragnienia, by Jego lud odnosił sukcesy.
biskup Joseph L. Garlington Senior,
pastor, założyciel Covenant Church w Pittsburghu
W historii Kościoła widzimy dwie skrajności dotyczące pieniędzy: jedna wychwala ubóstwo jako cnotę, inna wychwala zamożność. Kris Vallotton wznosi się ponad współczesną mętną retorykę i zwraca uwagę na rzeczywistość Królestwa Bożego i to, jak ono wpływa na nasze finanse. Książka Ubóstwo, zamożność i bogactwo jest bardzo praktyczna, a jednocześnie głęboka. Wnosząc nadzieję w najbardziej przytłaczające sytuacje, inspiruje i pokazuje Boże wzorce zasobnego życia. Takie błogosławione życie zaczyna się wewnątrz, a dopiero później ma wpływ na świat zewnętrzny. Modlę się, by ta książka miała długotrwały wpływ na stanowisko Kościoła w tej bardzo ważnej kwestii, gdyż nie jest możliwe, by z powodzeniem prowadzić w uczniostwie narody, jeśli nie będziemy doświadczać obfitości we wszystkich sferach.
Bill Johnson,
Bethel, Redding w stanie Kalifornia,
autor książek Ugościć Boga, Aby działy się cuda
Czytanie nowej książki Krisa Vallottona Ubóstwo, zamożność i bogactwo było dla mnie tak wspaniałym doświadczeniem, że odczułem niedosyt, gdy ją skończyłem. To nie znaczy, że pozycja nie wyczerpuje tematu. Uważam, że mam stosunkowo zdrowe podejście do idei zawartych w tej książce, ale jej lektura wywróciła mój światopogląd do góry nogami. Mówię poważnie, nie mogłem sobie przypomnieć choć jednej osoby w moim życiu, która nie potrzebowałaby przeczytać tej książki. Szeroka perspektywa Krisa uśmierci niewłaściwe myślenie i zachowania, którymi przesiąkł dzisiejszy Kościół. Odnajdziesz samego siebie na stronach tej książki i w opowiedzianych tu historiach, a na końcu, tak jak ja, odkryjesz, że jesteś gotowy, by doświadczać powodzenia.
Shawn Bolz,
prezes Bolz Ministries
W Ewangelii Jana 10:10 Jezus mówi nam: Złodziej przychodzi tylko po to, żeby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem, aby miały życie i aby miały je w obfitości. Jezus nasyca nas obfitym życiem „do pełna” i „z naddatkiem”. Ta obfitość to mentalność bogactwa Królestwa, którą książka Ubóstwo, zamożność i bogactwo stara się wnieść do Ciała Chrystusa. Kris Vallotton przekazuje nam objawienie: różnicę pomiędzy prawdziwym bogactwem Królestwa (które wykracza daleko poza zwykłe finanse) i jedynie zamożnością (która zadowala się pieniędzmi, ale nie usuwa ducha ubóstwa). Kris uczy nas o tym, że prawdziwe bogactwo jest kompleksowe: nie ma w nim braku ani niedostatku zdrowia, pokoju, relacji, finansów i innych rzeczy. Książka Ubóstwo, zamożność i bogactwo demaskuje to, jak Kościół na przestrzeni wieków oswoił się z ubóstwem i wyniósł je na piedestał. Przez doświadczenie osobistego odnowienia umysłu i uwolnienia od myślowych schematów Kris pokazuje nam, że bogactwo Królestwa polega właściwie na życiu w oparciu o modlitwę samego Jezusa, by Królestwo Boże przyszło na ziemię i by na ziemi było tak, jak jest w niebie.
dr Ché Ahn,
prezes Harvest International Ministry,
pastor założyciel HROCK Church w Pasadenie w stanie Kalifornia,
rektor międzynarodowego Uniwersytetu Wagnera
Poznaj autora:
Kris Vallotton
Przeczytaj fragment:
Pomówmy o dziesięcinie w Nowym Przymierzu. Faryzeusze notorycznie robiący różne rzeczy, żeby wyglądać na bardziej świętych, choć ich motywacje były złe, mieli na pieńku z Jezusem, który głosił: Lecz biada wam, faryzeusze, bo dajecie dziesięcinę z mięty i ruty, i z wszelkiego rodzaju jarzyny, a pomijacie sprawiedliwość i miłość Bożą. Tymczasem to należało czynić i tamtego nie opuszczać (Łk 11:42). Faryzeusze praktykowali „metodę Kaina”, która jak już widzieliśmy wcześniej, nie sprawdziła się. Dawali Bogu dary, ale Go nie kochali, nie postępowali też szczerze z ludźmi. Jednak przy całej ich obłudzie Jezus nie powiedział im, że powinni zarzucić dawanie dziesięciny, ale żeby rozprawili się ze swoimi motywacjami.
Zacznijmy od odpowiedzi na kilka pytań dotyczących dziesięciny, jakie mogą się zrodzić w czasie lektury tego rozdziału. Po pierwsze: Czym jest dziesięcina? To 10 procent twojego dochodu. Jedną z najważniejszych zasad dotyczących dziesięciny jest fakt, że to nie tylko 10 procent, ale pierwsze 10 procent. Innymi słowy Bóg oczekuje, że oddasz dziesięcinę, zanim opłacisz rachunki czy wydasz pieniądze na cokolwiek innego. Pamiętaj, że święci Starego Testamentu mieli dawać pierwociny, czyli pierwsze owoce swoich upraw (zob. Wj 23:16). W ten sposób dajesz dziesięcinę przez wiarę, ponieważ oddajesz Bogu Jego udział przed wszystkimi swoimi wydatkami. Musisz więc zaufać Mu, że zaopatrzy cię we wszystkich twoich potrzebach i pragnieniach. To jeden z kluczowych elementów, który ustanawia dziesięcinę jako zasadę nowotestamentową – dajesz przez wiarę, a nie zgodnie z prawem.
Dziesięcina nie jest też darem. To twoja „opłata franczyzowa” za Boże partnerstwo w twoim życiu [...]. Innymi słowy jesteś Bogu winny dziesięcinę. Co więcej, tę dziesięcinę powinieneś płacić do twojego spichlerza (na ogół twojego kościoła), miejsca, które zapewnia ci duchowe mięso i mleko. Nie masz przeznaczać dziesięciny na jakieś działania czy przekazywać jakiejś osobie. Ona nie należy do ciebie, tylko do Pana, nie możesz więc sam o niej decydować. Jeśli prosisz Boga, żeby był twoim partnerem w życiu, a nie płacisz Mu Jego dziesięcioprocentowej dywidendy, On to nazywa kradzieżą. Oskubałeś swojego biznesowego partnera i zdefraudowałeś pieniądze swojego udziałowca.
Kiedy dajesz pieniądze wykraczające ponad dziesięcinę, czyli wszystko ponad 10 procent, nazywa się to ofiarą. Twoja hojność zaczyna się dopiero powyżej dziesięciny. Jesteś wolny, żeby dawać ofiarę, komu chcesz i gdzie chcesz. Bóg dał ci wolność w kwestii 90 procent twoich dochodów, możesz z nimi robić, co uznasz za słuszne. On chce, żebyś był tak samo hojny, zarządzając swoimi pieniędzmi (tymi 90 procent), jak On jest hojny, zarządzając swoimi.
Tytuł oryginału:
Poverty, Riches and Wealth. Moving From a Life of Lack into True Kingdom Abundance
Dane techniczne:
Wydawca: Wydawnictwo Dawida
ISBN: 9788377520819
Format: 13.5 x 20.5 cm
Ilość stron: 214
Okładka: miękka
Rok wydania: 2019